U četvrtak je, 11.lipnja 2026., za djelatnike naše škole i škole iz Selaca Đakovačkih organizirano predavanje Dobrobit djece u digitalnom dobu.
Predavanje je održano unutar projekta Sigurni online, kao jedna od aktivnosti projekta, u kojem s nama kao partner škola sudjeluje i OŠ Đakovački Selci. Predavanje je održala dr.sc. Marina Kotrla Topić, izv.prof. s Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar. Saznali smo kako digitalna tehnologija utječe na kognitivni i emotivni razvoj djece, koja je dobrobit djece u digitalnom okružju, ali i dobili uvid u širu sliku. Institut je ove godine proveo istraživanje u prvim razredima osnovnih škola, a s obzirom na to da se radi o longitudinalnom istraživanju, ono se nastavlja u drugom razredu i nadamo se da ćemo na nekom od sljedećih predavanja imati priliku čuti najnovije rezultate. Saznali smo tako kako na razvoj djeteta utječe, ne samo digitalno okruženje, već povezanost digitalnog s literarnim okruženjem i aktivnostima koje djeca imaju na otvorenom (sport, hobiji…). Zanimljivost ovakvih istraživanja nije samo u saznavanju novih činjenica, već nam i olakšava da shvatimo razlike u ponašanju i razvoju učenika.
Zahvaljujemo Instututu i predavačici Marini na odazivu i veselimo se budućim zajedničkim aktivnostima i suradnji.
Prošli tjedan, od 26. do 29 lipnja, unutar obilježavnja 170 godina škole, organizirali smo predavanja pod nazivom Budućnost se stvara u učionici. Imali smo priliku pozvati i čuti petero naših dragih bivših učenika ove škole.
U četiri dana pet divnih, mladih ljudi ispričalo nam je priču o svom školovanju, kako je išao njihov put obrazovanja i kako su se našli tu gdje jesu. Rade posao koji vole, uspješni su u njemu i tu njihova priča sigurno ne staje.
Prvo predavanje održao je Petar Vlajčić, učenik trećeg razreda Glazbene škole Franje Kuhača. Petar je ispričao kako se razvijala njegova ljubav prema glazbi i zaljubljenost u bisernicu. Iza njega su već sada brojni nastupi i nagrade, a svijetla karijera je tek pred njim!
Iva Blažanović, magistra sestrinstva, ispričala nam je kako je to biti voditelj sestara u obiteljskim ambulantama za regiju Osijeka i Baranje, biti zdravstveni voditelj Dječjeg vrtića u Viškovcima i imati svoj studio za šminkanje uz to. Napet raspored i organizacija čine ju uspješnom na svim područjima.
Maja Lagator je kao magistra medicinsko-laboratorijske dijagnostike prošla različita radna mjesta da bi se danas zaposlila na Kineziološkom fakultetu u Zagrebu gdje predaje studentima o povezanosti tjelesne aktivnosti i zdravlja. Marljivost i želja za znanjem ju je dovela i do rada na doktoratu.
Ivona Radoš rado je s nama podijelila svoj odabir zanimanja, trenutno radi kao radni terapeut u Domu za odrasle osobe u Nuštru. Ispreplitanje različitih medicinskih disciplina čini njen posao iznimno zahtjevnim, ali i zanimljivim, i čini ju ispunjenom i zadovoljnom.
Tea Mitrović (Bašić) je vrlo uspješna mlada znanstvenica. Kao magistra matematike, zaposlena je u tvrtki Orqa u Osijeku gdje radi kao software inženjer na testiranju proizvoda. Prošle je godine bila nominirana za inženjerku godine gdje je ušla u krug od najboljih deset što joj je omogućilo da radi kao ambasador i da se dodatno zalaže za žene u znanosti (potiče mlade djevojke da se zainteresiraju za tu struku). Tea također ima pregršt iskustava s putovanja širom svijeta što ju je potaklo da otvori svoj obrt za snimanje.
Svatko od predavača imao je svoj put i preprepreke da bi došli do ovoga gdje su sada, ali nitko od njih nije odustao. Slijedili su svoje srce i tražili su raditi ono što vole. Dali su nam divne savjete za profesionalni uspjeh, svatko na svoj način, ali vrlo slično. Na prvom mjestu za uspjeti u poslu tu je organiziranost, marljivost, dosljednost, upornost, posvećenost poslu i potreba za znanjem i napredovanjem. Neki od napomena koje smo čuli su da ne morate odmah znati što želite raditi u životu, u redu je promijeniti smjer i probati nešto drugo jer promjena nije neuspjeh, ako ne uspiješ prvi puta uvijek postoji drugi, svaki te posao nauči nečemu, znanje i iskustvo je bitno, ocjene su manje bitne, ali da bismo bili zadovoljni prije svega moramo raditi ono što volimo. U životu trebamo biti strpljivi i empatični, znati komunicirati, ne gubiti želju za igrom i otkrivanjem, ali trebamo biti i zahvalni na onome što imamo.
Zahvaljujemo našim dragim učenicima na odazivu i na vrlo insprativnim predavanjima koja su nas sve zajedno podsjetila kako je ulaganje u znanje bitno. Želimo im sretno i uspješno i dalje, neka nastave ovako hrabro i cijeli svijet je njihov!
Jedna od aktivnosti povodom obilježavanja 170 godina škole bila je i odlazak učenika naše škole u Dječji vrtić “Milo dijete”. Suradnja školske knjižnice i Vrtića postoji od ranije; i ovaj susret 28. svibnja organiziran je u suradnji s vrtićkom pedagoginjom Katarinom Mikulić i odgojiteljicama vrtića. Školska knjižničarka Ivančica Jakobović Špoljar priredila je vrtićarcima radionicu s učenicima 6. i 8. razreda.
Čitanje priče o strašnom vukodlaku i sklapanju prijateljstva s malom pticom omogućilo je simpatičnu komunikaciju velikih i malih o svojim strahovima, ali i o prijateljstvu i o tome što moramo činiti da bismo bili dobri prijatelji. Nakon razgovora, djeca su svoje strahove simbolično i rado spremila u čarobnu vrećicu u kojoj se strahovi pretvaraju u prah i nestaju, pa smo tamo sakrili svoje strahove od mraka, od zmija i paukova, od visine, od škole…Nakon toga su učenici škole pomogli vrtićarcima da izrade svoje strašne likove od šarenog kolaža.
I veliki i mali uživali su u slikovnici, razgovoru i u zajedničkim kreacijama, i odlučili smo svi zajedno da se brzo vraćamo u Vrtić s novom bajkom.
Učenici petog razreda sudjelovali su u programu „Sat za znanost“, 15. svibnja, tijekom kojeg su imali priliku poslušati zanimljivo i poučno predavanje pod nazivom „Uloge modernih zooloških vrtova“. Predavanje je održala Marija Starčević, edukatorica Zoološkog vrta.
Učenici su kroz predavanje saznali kako zoološki vrtovi danas imaju važnu ulogu u zaštiti životinjskih vrsta, očuvanju prirode, edukaciji posjetitelja i znanstvenim istraživanjima. Poseban naglasak stavljen je na brigu o ugroženim vrstama te važnost očuvanja prirodnih staništa i biološke raznolikosti.
Posebno zanimljiv dio predavanja bio je posvećen devama i merkatima. Učenici su mogli vidjeti i čuti mnoge zanimljivosti o njihovom načinu života, prehrani i prilagodbi staništu. Veliko oduševljenje izazvala je aktivnost u kojoj su učenici davali prijedloge imena za merkate, pokazavši pritom svoju kreativnost i maštovitost.
Predavanje je bilo vrlo zanimljivo i interaktivno, a učenici su aktivno sudjelovali postavljajući pitanja i dijeleći svoja razmišljanja o zaštiti životinja i okoliša. Sudjelovanjem u ovakvim aktivnostima naši učenici razvijaju svijest o važnosti očuvanja prirode te odgovornom odnosu prema živom svijetu koji nas okružuje.
Veliki i mali inženjeri: Vršnjačko učenje i digitalne avanture uz LEGO Spike robote
Kako su učenici drugog i sedmog razreda zajedničkim snagama zakoračili u svijet robotike i otkrili tajne digitalnih tragova.
U našoj školskoj informatičkoj učionici bilo je iznimno dinamično, radno i nadasve zabavno. Ugostili smo nesvakidašnji kombinirani nastavni blok u kojemu su glavne uloge preuzeli naši sedmaši, šestaši i drugaši, a povod za ovo kreativno druženje bio je dolazak dugoočekivanih LEGO Spike robotskih kompleta.
Cijela priča započela je ozbiljnim inženjerskim zadatkom za učenike sedmog razreda. Njihov je izazov bio organizirati hardver – otvoriti nove komplete i precizno razvrstati stotine sitnih LEGO elemenata u plastične pretince kako bi sve bilo spremno za rad. Sedmaši su ujedno proučili slikovne upute i pripremili radne stanice, preuzevši na sebe veliku odgovornost za čuvanje školske opreme.
Pravo uzbuđenje uslijedilo je na idućem satu kada su im se pridružili učenici drugog i šestog razreda. Formirani su mješoviti “Inženjerski timovi” u kojima su sedmaši i šestaši preuzeli ulogu tehničkih mentora, a drugaši ulogu vrijednih asistenata i graditelja. Unutar svakog tima vlada je stroga podjela rada: jedni su čitali digitalne upute s ekrana, drugi su držali modele, dok su treći bili zaduženi za pronalaženje specifičnih kockica i senzora. Kroz igru i timski rad, naši su drugaši naučili prepoznati pametni Hub kao “srce i mozak” robota, dok su stariji učenici razvijali strpljenje, komunikacijske i suradničke vještine.
Ovaj trosatni blok pokazao nam je svu ljepotu vršnjačkog poučavanja. Veliki su pokazali iznimnu zrelost i brižnost, a mališani golemu motivaciju i želju za učenjem. Sastavljeni roboti sada spremno čekaju neke nove sate i prve linije koda!
Terenska se nastava u Đakovo za sve učenike naše škole u pratnji učitelja odigrala u ponedjeljak, 4.svibnja. Sunčani dan bio je odlična prilika za šetnju i obilazak grada.
Učenici razredne nastave posjetili su Gradsku knjižnicu i Hrvatsku poštu kako bi se upoznali s načinom rada tih dviju djelatnosti.
Učenici predmetne nastave posjetili su Centar za kulturu gdje su im djelatnici i ravnatelj predstavili način rada kina, bacili su pogled i “iza scene” te saznali kako funkcionora projekcija filmova na velikom platnu. Novi radio učenicima je bio zanimljiv jer su imali iskustvo pričanja uživo u eteru radija i zaključili kako nije lako riješiti se treme. Nakon slobodnog vremena učenicima su povjesničar i geograf škole ispričali nešto o povijesti grada, Korzu i katedrali sv. Petra, a oni koji su pažljivije slušali mogli su dobro riješiti kviz znanja i osvojiti nagradu. Lijepi doček i obilazak bio je i u Državnoj ergeli Đakovo gdje se saznalo ukratko o povijesti ergele i zanimljivosti o konjima koji tu žive.
Terenska je nastava, osim što je bila poučna i pratila kurikulum škole, omogućila učenicima da se druže i uživaju u ljepotama grada i sunčanog i toplog dopodneva.
Učenici predmetne nastave u četvrtak su, 23.travnja, bili na poludnevnom izletu u Osijek.
Nakon nastave u pratnji učitelja stigli su u Zoološki vrt Osijek. Najveći je to zoološki vrt u Hrvatskoj, osnovan 1955.i dom je za više od sto životinjskih vrsta iz cijeloga svijeta.
Izlet su učenici nastavili vožnjom kompom koja ih je prevezla na drugu stranu Drave gdje im je učitelj povijesti, D.Ćuti, ispričap nešto o povijesti i znamenitostima užeg centra grada Osijeka. Dodatna ljepota izleta bilo je toplo i sunčano popodne pa su učenici sa zadovoljstvom mogli uživati u šetnji i slobodnom vremenu.
Zadnja stanica izleta bio je posjet Hrvatskom narodnom kazalištu i slušanje zanimljivog koncerta pod naslovom Pop-rock rapsodija. Bezvremenski klasici i odlična energija na sceni- prilika da se učenici upoznaju s klasičnim pop i rock pjesmama druge polovice 20.stoljeća u izvedbi orkestra i benda osječkog kazališta. Nakon koncerta učenici su se vratili doma u kasnim večernjim satima.
Učenici prvog razreda, Nika Ognjenović i Josip Emanuel Pitinac, ove su godine sudjelovali na međunarodnom matematičkom ekipnom natjecanju Mat Liga i ostvarili zapažene rezultate.
Natjecanje za prvi razredne osnovne škole provodilo se u dva kruga. U prvom krugu, koji se održao 3. veljače, sudjelovalo je 774 škole, a naši učenici osvojili su visoko 50. mjesto. Drugi krug održao se 13. travnja, kada su Nika i Josip Emanuel osvojili visoko 47. mjesto.
Čestitamo Niki i Josipu Emanuelu te vjerujemo da je ovo početak njihovih matematičkih uspjeha.
Projekt “Roboti u kazalištu” otvorili smo u ožujku predstavom Teatra To Go Algoritmija, a nastavili radionicom robotike i drame u četvrtak, 9.travnja, u našoj školi.
Povezavši tako na prvu dvije teško spojive aktivnosti, naši su učenici pod vodstvom voditelja ekipe iz Teatra To Go i Osijek Software Cityja, pokazali kako je to itekako, ne samo moguće, već i izazovno i zabavno!
Svima poznata priča o Romeu i Juliji iz tragedije W.Shakespearea dobila je na radionici novu dimenziju. Ljubavni susret mladih zaljubljenika na balu učenici su izveli scenskim pokretom i igrom te su istu scenu isprogramirali na LEGO robotima koji su pokušali zamijeniti ulogu glumca na sceni. Povezivanje tako dramske umjetnosti, književnosti, informatike i robotike pokazalo se kao odlična kombinacija, a osim interdisciplinarnog pristupa, lijepo je bilo zamijetiti i timski rad učenika, suradnju i međusobno nadopunjavanje u idejama.
Na radionicama su, osim naših učenika 4.,5.,6.i 7.razreda, sudjelovale i učenice iz OŠ Đakovački Selci vođeni mentorima naše i njihove škole ( A.Karakaš Radošević, J.Bićanić, V.Vranešić, J.Šitum, D.Ćutija i I.Jakobović Špoljar).
Pohvala učenicima na trudu i kreativnosti, pokazali su svoja glumačka, organizacijska i progamerska umijeća te veliko hvala ekipi vanjskih suradnika koja nas je oduševila pristupom i strpljenjem! Veselimo se budućim suradnjama!
Povodom završetka Mjeseca hrvatskoga jezika, Institut za hrvatski jezik organizirao je Dane otvorenih vrata. U sklopu ove manifestacije znanstvenici Instituta održali su predavanja uživo i putem interneta za učenike osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj i inozemstvu, kao i za sve zainteresirane, pod zajedničkim nazivom Sat hrvatskoga jezika u Institutu.
Naši su učenici 12. ožujka, zajedno s profesoricom Ivanom Čizmar, sudjelovali u predavanju pod nazivom Hrvatska povijesna antroponimija, koje je održao dr. sc. Branimir Brgles. Tijekom predavanja učenici su aktivno sudjelovali u razgovoru, postavljali pitanja i iznosili svoja razmišljanja, čime su dodatno obogatili svoje znanje o hrvatskom jeziku.
I ove godine naša škola nastavlja sa školskim projektom Mali dar velikog srca.
Učenici predmetne nastave na satima likovne i tehničke kulture te hrvatskog jezika sudjeluju u pripremi uporabnih predmeta povezujući tako nastavni sadržaj s građanskim odgojem. Otvoren za suradnju s lokalnom zajednicom, Mali dar ima u cilju povezati školu s viškovačkom Općinom, a osim povezivanja s lokalnom zajednicom njeguje tradiciju, istražuje kreativost te potiče suradnju. Voditeljice projekta su učiteljice V. Vranešić, S. Anušić- Jelkić i I. Jakobović Špoljar.
Učenici će u organiziranom susretu s mještanima Viškovaca u travnju provesti kvalitetno vrijeme, podružiti se i razmijeniti poklone. Poseban su trud uložili u izradu predmeta sa željom da razvesele one koje će darivati, pokazavši tako svoju kreativnost, ali i strpljivost i dosljednost u radu, s naglaskom na timski rad.
Povodom manifestacije Dani hrvatskog jezika (manifestacija je to koja se obilježava od 11.do 17.ožujka, u spomen na Deklaraciju o položaju i nazivu hrvatskog jezika, a s ciljem promicanja jezične kulture i pismenosti; dok se u odgojno-obrazovnim ustanovama provode aktivnosti vezane uz jezik) naši su učenici predmetne nastave sa školskom knjižničarkom I. Jakobović Špoljar sudjelovali u online aktivnosti Jezčni detektivi. Istražujući ljepote i bogatstvo hrvatskog jezika te slavonskog izraza i narječja, učenici su prevodili tekst slavonskog govora na standardni jezik poštujući pravila i leksik jezika. Aktivnost je rađena u suradnji s knjižničarkom A. Karakaš Radošević i s učenicima iz Osnovne škole Đakovački Selci. Svoje su radove postavljali na digitalnu platformu Linoit. Zanimljivo je bilo učenicima usporediti svoje prijevode s prijevodima vršnjaka iz druge škole.
Aktivnost je učenicima dočarala koliko je bitna postojeća jezična raznolikost te njegovanje ljubavi prema jeziku uvažavajući jezičnu tradiciju.
U sklopu projektnih aktivnosti u našoj školi 17. ožujka održana je zanimljiva predstava Algoritmija. Predstavi su, osim učenika naše škole, sudjelovali i učenici iz škole partnera – OŠ Đakovački selci. Predstava je to koja spaja dramsko-scensku umjetnost s umjetnošću pisanja algoritama – programiranjem.
Predstavu su nam priredili glumci Teatra To Go. Na vrlo duhovit način uprizorili su scenu iz najpoznatije ljubavne priče svih vremena – Romea i Julije. Prvi susret Romea i Julije događa se kada Romeo prolazi kroz vrata i ugleda prelijepu Juliju. Ali… naš Romeo ne uspijeva proći kroz algoritam prolaska kroz vrata. I dok Romeo pokušava proći kroz vrata, glumci ukazuju na pogrešku u algoritmu te pogrešku pokušavaju otkloniti.
Nakon niza neuspješnih pokušaja koji su urodili glasnim smijehom publike, glumci konačno otkrivaju koji je ispravan algoritam te u tom trenutku uključuju učenike.
Naša škola kontinuirano sudjeluje na Državnom natjecanju iz poznavanja prometnih propisa – Prometnoj učilici te ostvaruje visoke rezultate. Tako su i ove godine učenici naše škole sudjelovali na Prometnoj učilici. Sedamnaesto je to po redu državno natjecanje osnovnoškolaca i srednjoškolaca u poznavanju prometnih propisa. Ove godine u kategoriji osnovnih škola sudjelovale su 383 osnovne škole, a naša je škola osvojila prvo mjesto!!!
Prometna učilica je projekt Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa pri Ministarstvu unutarnjih poslova, Ministarstva znanosti, obrazovanja i mladih, Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNET i poduzeća Moj Telekom d.o.o. – nositelja projekta, zaduženog za provođenje projekta i organizaciju Natjecanja. Natjecanje se provodi u sklopu Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske za razdoblje od 2021. do 2030. godine u okviru preventivno-edukativnih programa s ciljem poboljšanja ukupnog stanja sigurnosti cestovnog prometa i smanjenja broja stradavanja djece u prometu. Cilj natjecanja je podizanje razine prometne kulture, počevši već od najranije dobi, s kontinuiranim obrazovanjem djece sadržajima primjerenim njihovom uzrastu.
Prometna učilica je eLearning platforma za učenje, poučavanje i provjeru znanja iz prometne kulture, prometnih propisa i pravila. Unapređuje sigurnost djece i mladih sudionika u prometu.
Pod vodstvom mentorice Viktorije Vranešić, koja je za sudjelovanje nagrađena plaketom Prijatelj djece u prometu, učenica Maja Tavić ostvarila je najveći broj bodova u školi, a pohvaljeni su i učenici Tomislav Pitinac, Petar Roguljić te Matea Vlajčić. Kako bi zasluženo proslavili prvo mjesto, visoki broj bodova i osvojeni pehar, učenicima je u petak, 6. ožujka, priređena veselica u dvorani škole te su se zasladili tortama.
Čestitamo našim učenicima i mentorici na izvrsnom uspjehu!
Na školskome natjecanju Modelarske lige održanome 24. veljače 2026. sudjelovalo je 12 učenika od petog do osmog razreda. Natjecanje je organizirano u suradnji sa Županijskom zajednicom tehničke kulture.
Prvoplasirana i drugoplasirana ekipa sudjelovat će na županijskom natjecanju Modelarske lige koje će se održati 29. travnja 2026. u OŠ „Mladost“, Osijek.
Modelarska liga je ekipno natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture provodi u svim županijama i Gradu Zagrebu u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture i osnovnim školama.
Ekipa se sastoji od dva učenika osnovnih škola od petog do osmog razreda koje na natjecanje dovodi jedan mentor. Natjecatelji unutar svake ekipe zajednički izrađuju jednak projektni zadatak tijekom 3 sata (180 min) na županijskoj razini te 4 sata (240 min) na državnoj razini Modelarske lige.
Liga je pokrenuta početkom školske godine 2012./2013. s ciljem poticanja učenika za izvannastavno stjecanje i razvoj tehničkih znanja i vještina, motorike, kreativnosti, inovativnosti, timskoga rada, izbor srednjih strukovnih i tehničkih škola
Sukladno Pravilima Modelarske lige u školskoj godini 2025./2026., natjecanja na županijskoj razini Modelarske lige će se provoditi u svakoj županiji do 3. svibnja 2026., a Hrvatska zajednica tehničke kulture, ovisno o materijalno-tehničkim uvjetima, pozvat će na državnu razinu natjecanja do 25 najuspješnijih ekipa sa županijske razine (50 natjecatelja i 25 mentora).
Učenici 7. i 8. razreda 19. veljače 2026. posjetili su Muzej Đakovštine u pratnji učitelja Davorina Ćutija te učiteljica Viktorije Vranešić i Ivančice Jakobović Špoljar kako bi sudjelovali na kartografskoj radionici. Odlazak u Muzej Đakovštine predviđen je školskim kurikulumom, a ova aktivnost dio je muzejskog projekta “Istraživački centar Muzej Đakovštine”.
Radionica se pokazala odličnim izborom za kombinaciju učenja i zabave. Približila je učenicima načine izrade zemljopisnih karata, gdje su, osim u području geografije, pokazali svoja umijeća u crtanju i slikanju, a najzanimljiviji dio bio je isušivanje karte kavom i feniranjem. Nakon dobro obavljenog zadatka učenici su dobili zaslužene diplome i bedževe sudjelovanja.
Nakon Muzeja, učenici su imali slobodno vrijeme za ručak.
U našoj je školi predstavljen projekt „Priča o dječaku“ postavljanjem izložbe i istoimenog filma.
Riječ je o edukativnoj inicijativi koju su, kao međuškolski projekt, realizirali učenici Osnovne škole „Vladimir Nazor“ i Gimnazije Antuna Gustava Matoša iz Đakova pod vodstvom profesorica Mire Racić i Ines Jančule. Cilj projekta bio je približiti učenicima temu holokausta osobnom pričom o židovskom dječaku Rubenu Franku, rođenom u Đakovu 1926. godine, koji je 1942. ubijen u logoru Auschwitz.
Projekt je financijski podržala međunarodna organizacija Olga Lengyel Institute iz New Yorka koja promiče obrazovanje o holokaustu i ljudskim pravima. Kao trajni rezultat projekta nastali su kratki edukativni film „Priča o dječaku“ te istoimena izložba, namijenjeni poučavanju i učenju o holokaustu u osnovnim i srednjim školama.
Učenici Osnovne škole Ivana Tišova film i izložbu pogledali su pod vodstvom profesorice Ivane Čizmar koja je s njima razgovarala o važnosti kulture sjećanja, empatije i poštivanja ljudskih prava. Projekt „Priča o dječaku“ snažno potiče mlade na kritičko promišljanje prošlosti te ih ohrabruje na osobni angažman u borbi protiv predrasuda, diskriminacije i mržnje. Pozivamo naše učenike, djelatnike i sve posjetitelje škole da razgledaju izložbu i odvoje vrijeme za promišljanje o njezinoj poruci.
Na Međurazini smotre učeničkog, literarnog, scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2026. koja se održala u Đakovu 5.veljače, našu školu predstavljale su dvije učenice, R.Ognjenović s mentoricom učiteljicom Đ.Iletić te B.Bogdanić s mentoricom učiteljicom I.Čizmar. Barbara Bogdanić prošla je na Županijsku razinu u kategoriji Pojedinačni dramsko-scenski nastup. Učenica je izvela monolog Melite Rundek Kako ja uzimam džeparac. Čestitamo Barbari i njenoj mentorici i želimo im puno sreće na Županijskoj razini!
Učenici su se osmog razreda u ponedjeljak, 26. siječnja, u pratnji učitelja povijesti D. Ćutija i učitelja geografije Z. Zovka uputili na terensku nastavu u Vukovar u okviru projekta “Posjet učenika osmih razreda Vukovaru” pod pokroviteljstvom Ministarstva hrvatskih branitelja.
Poslušali su predavanje pod nazivom „Domovinski rat“. Nakon predavanja, posjetili su memorijalna mjesta u Vukovaru: Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.“, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen-dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari te Borovo Commerce. Nakon toga, obišli su izložbeni prostor Memorijalnog centra Domovinskog rata te sudjelovali u kvizu Škola mira i osvojili 5. mjesto. Zatim su posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture.
Terenska nastava je protekla u veseloj i opuštenoj atmosferi. Učenici su se međusobno družili, stekli nova prijateljstva, naučili nešto novo i uz sve to se dobro zabavili. Stigli su doma umorni, ali zadovoljni.